discmaster-6td-1500-orbitaldisc-01.jpg

Instalacja szlifierki szerokotaśmowej DiscMaster 6TD-1500

Instalacja szlifierki szerokotaśmowej DiscMaster 6TD-1500, wyposażonej w specjalny moduł do końcowej obróbki powierzchni - OrbitalDisc.

DiscMaster 6TD jest wyposażony w trzy moduły, które oscylują na całej szerokości taśmy szlifierskiej, gdzie jednocześnie można używać trzech różnych rodzajów narzędzi, co znacznie zwiększa uniwersalność maszyny. Unikalna technologia z wykorzystaniem Orbital Disc umożliwia skuteczne usuwanie zadziorów, gratu pierwotnego, wylewek plazmy, usuwaniu gratu wtórnego, zaokrąglanie krawędzi oraz końcową obróbkę powierzchni.

Szeroka gama dostępnych narzędzi i ich szybka wymiana do różnych zastosowań czynią z niej „ALLROUND” do obróbki blach.

Żądaniem klienta w Czechach było maszynowe gratowanie oraz wymagana końcowa obróbka powierzchni w celu uzyskania równomiernego szlifowania na całej powierzchni detalu.


discmaster-6td-1500-orbitaldisc-02.jpg

Do tej pory czynności tę wykonywano szlifierkami kątowo-ręcznymi, a czas potrzebny do wykonania obróbki stawał się coraz bardziej uciążliwy. Dla przykładu końcowa obróbka powierzchni elementu o wymiarach 1000 x 2000 mm trwała około 40-50 minut, dlatego klient zdecydował się na rozwiązanie maszynowe. Właśnie ze względu na jej wszechstronność, firma ta wybrała wspomnianą gratowarkę Disc Master 6TD-1500

Po dokładnych testach, dzięki optymalnemu dostosowaniu obrotów, nacisku w poszczególnych narzędziach oraz ustawieniu prędkości pasa, uzyskaliśmy pożądany efekt końcowy obróbki a maszyna Disc Master ostatecznie została wyposażona w poniższe narzędzia:


  1. pozycja: dyski szlifujące do usuwania pierwotnego gratu po cięciu laserowym,
  2. pozycja: dyski do gratowania i zaokrąglania krawędzi z drobniejszym ziarnem,
  3. pozycja: dysk w włókniną Scotch-Brite do wykończenia powierzchni.

discmaster-6td-1500-orbitaldisc-03.jpg

Obróbka detali za pomocą szlifierek ręcznych, która zajmowała prawie 50 minut, została skrócona tylko do 2 minut.

discmaster-6td-1500-orbitaldisc-04.jpg

Jest nam niezmiernie miło, że zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy dla klienta technologię, która przyniosła mu duże oszczędności i jednocześnie zwiększyła jego konkurencyjność na rynku.


Viktor Puček - KPL Trading sp. z o.o.


Wybór produktów