DYSKI DO GRATOWANIA

Dyski do gratowania służą do usuwania lekkich zadziorów pierwotnych i wtórnych, jak również do zaokrąglania krawędzi blach. W zależności od rodzaju blachy i pożądanego efektu gratowania lub zaokrąglania, należy wybrać różne konfiguracje, czyli edycje oraz ich granulacje. Dostępne są dwie wersja dysków: pojedynczy (Single-row/x1) lub dwurzędowy (Double-row/x2). Dwurzędowy dysk, jak sama nazwa wskasuje posiada dwa rzędu materiały ściernego i nacisk na obrabiany materiał jest bardziej równomierny niż w wersji pojedynczej.

Schleifvliesteller_QUICK155_brown-250x141.png brown-edition.png

Edycja brązowa to uniwersalna edycja, która może być stosowana do dowolnego rodzaju blachy.

Schleifvliesteller_QUICK155_blue-250x141.png brown-edition.png

Dysk twardy, idealny do usuwania zadziorów i gratu, gdy wymagany jest większy promień szlifowania, prowadzi on do silnego zaokrąglenia krawędzi. Idealny do stali nierdzewnej

Schleifvliesteller_QUICK155_grey-250x141.png brown-edition.png

The Elegant - idealny do aluminium i plastiku. Zwłaszcza w przypadku elementów aluminiowych i plastikowych zapewnia bardzo dobre zaokrąglenie krawędzi. Powierzchnia przedmiotów obrabianych otrzyma drobny wzór.

Schleifvliesteller_QUICK155_green-250x141.png brown-edition.png

Dysk miękki - dostosowuje się do małych wycięć. Idealny do usuwania zadziorów i zaokrąglania krawędzi blach z wycięciami i otworami. Dysk ten dostosowuje się do konturu blachy i prowadzi do optymalnego zaokrąglenia krawędzi.

Schleifvliesteller_QUICK155_gold-250x141.png brown-edition.png

The Persistent - mocno zaokrąglone krawędzie. Dysk ten jest idealny do usuwania zadziorów z zewnętrznych krawędzi blachy. Długa żywotność i silnie zaokrąglenie krawędzi uzyskuje się dzięki wyjątkowo twardemu materiałowi wykonania.

Schleifvliesteller_QUICK155_darkbrown-250x141.png brown-edition.png

Dysk zapewnia mocne zszorstkowanie powierzchni i jednocześnie zaokrąglenie krawędzi.

Schleifvliesteller_QUICK155_red-250x141.png brown-edition.png

Dysk agresywny, zapewnia mocne zszorstkowanie powierzchni i jednocześnie zaokrąglenie krawędzi.

Schleifvliesteller_QUICK155_synthetic-250x141.png brown-edition.png

Solidny - idealny do gratowania na mokro. W maszynach do gratowania na mokro najlepiej stosować dysk z podwójnym rzędem (x2). Dyski syntetyczne są wyposażone w wodoodporną włókninę (włókno syntetyczne) i ścierniwo. Wysokiej jakości materiały wierzchnie są impregnowane, aby zapobiec zamoknięciu i zatkaniu narzędzia.